16.02.2017 13:11

Sport

Гандбол

У "Дніпрянки" — мінімум "бронза"

Херсонська "Дніпрянка" гарантувала собі щонайменше бронзові медалі чемпіонату України з гандболу серед жіночих команд суперліги. Сталося це за результатами двох матчів 8-го туру, в якому підопічні Михайла Милославського приймали миколаївський «Реал». Перша гра для господарок розпочалася важкувато — херсонки перш за все багато помилялися в організації атак. Однак солідні дії голкіпера «Дніпрянки» Валентини Дрембач у рамці воріт додали впевненості її партнерам по команді. У підсумку на перерву команди пішли за рахунку 12:8 на користь господарок. У другому таймі «Дніпрянка» вже почала доводити свою перевагу, накидавши суперницям за 10 хвилин 11 м’ячів, при цьому пропустивши всього 2. Вже було зрозуміло, що херсонські гандболістки не випустять перемогу зі своїх рук, і Михайло Мило­славський кінцівку зустрічі дав пограти зовсім юним гандболісткам. У підсумку — 30:22 на користь «Дніпрянки».

Матч в наступний ігровий день херсонки теж виграли з рахунком 30:25. Таким чином, наша команда набрала 24 очки і нижче третього місця турнірної таблиці вже ніяк не опуститься. Є шанси зачепитися і за «срібло» — ужгородські «Карпати» йдуть другими, випереджаючи команду Мило­славського лише на 2 очки.

Матчі 9-го туру херсонський клуб зіграє 17—18 лютого у Львові проти місцевої «Галичанки».

Футзал

Не здолали столичний бар’єр

Справжня драма розгорнулася у матчі-відповіді 1/8 фіналу розіграшу кубка України з футзалу між херсонським «Продексимом» та київським клубом «ХІТ». Нагадаємо, перша зустріч у Києві між цими командами завершилася з рахунком 4:2 на користь столичної команди. Тепер уже вдома херсонці намагалися пройти непоступливий «ХІТ», що в цьому сезоні в чемпіонаті України досі не програвав. Для цього підопічним Ігоря Москвичова вистачило б забити щонайменше два «сухих» м’ячі. І вже на 7-й хвилині Віталій Кисельов подарував своїм партнерам і уболівальникам надію, що з цим завданням можна впоратися. Після розіграшу кутового він піймав м’яч з льоту, і «круглий» ефектно залетів у кут воріт гостей. На початку другого тайму у господарів шанси на прохід далі зросли ще більше — червону картку отримав киянин Сергій Журба. У результаті підопічним Олега Лук’яненка довелося грати дві хвилини у меншості. Але «Продексим» не скористався цим шансом. А коли під завісу матчу херсонці пішли штурмом на ворота суперника, традиційно замінивши голкіпера на польового гравця, футзаліст «ХІТа» Олександр Корнійчук на останній хвилині двічі забив у порожні ворота господарів. У підсумку — 1:2, і «Продексим» припиняє боротьбу за кубок України.

Шахи

Жукова вибуває з боротьби

Із перемоги у стартовому матчі почала чемпіонат світу серед жінок з класичних шахів у Тегерані херсонський гросмейстер Інна Гапоненко (на фото). Вона білими обіграла росіянку Катерину Ковалевську. Перемогу у першій партії здобула і лідер української команди Аня Музичук, котра чорними взяла гору над Аміною Мезіуд (Алжир). До речі, Музичук перед цим другий рік поспіль виграла чемпіонат світу з шахового бліцу та чемпіонат світу зі швидких шахів.

Ще у двох партіях за участі українських шахісток Ушеніна — Зезюлькіна (Білорусь) і Букса — Хоанг Тхань Чанг (угорська шахістка в’єтнамського походження) зафіксовано нічиї. І тільки вихованка каховської шахової школи гросмейстер Наталія Жукова у першій партії зазнала поразки від Ніно Хурцідзе (Грузія).

Нагадаємо, що цей чемпіонат проходить за нокаут-системою, суть якої полягає в тому, що поєдинки суперниць в 1/32 до півфіналу включно складаються з двох матчів. Якщо після них не визначився переможець, граються ще два…

У другій партії Музичук знову перемогла алжирку Мезіуд, Гапоненко для виходу в 1/16 вистачило нічиєї з Ковалевською, Ушеніна здобула очко проти Зезюлькіної і теж пройшла до наступного етапу боротьби за звання чемпіона. А ось Жукова і Букса зіграли мирно зі своїми суперницями. Втім, якщо Наталії Буксі ще належить зіграти тай-брейк проти угорки, то наша Жукова, на жаль, вже припинила свій виступ у чемпіонаті.

Вл. інформ.

Академічне веслування

У призерах — один Ковальов

У Миколаєві на зимовому чемпіонаті України з академічного веслування на ергометрах (тренажерах) наш Станіслав Ковальов у легкій вазі показав достойні результати. У перший день змагань вихованець братів Волощуків на дистанції 6000 м став срібним призером. Наступного дня херсонець виграв 2000 метрів.

Він став єдиним з 19 херсонців, хто потрапив до призерів. Цілком можливо, що медалей від представників Херсона було б і більше, якби не знялися перед стартом змагань відомі наші олімпійці Дмитро Михай та Артем Морозов.

Хокей

Капітуляція киян

Херсонський «Дніпро» продовжує успішно виступати у чемпіонаті України з хокею серед юнацьких команд. У черговому турі наші хлопці у Києві двічі здолали місцеву «Крижинку». Першого ігрового дня херсонці розгромили суперника з рахунком 7:3. Більше за всіх старався Денис Гончаренко. На його рахунку 4 закинуті шайби та одна результативна передача.

Другий матч завершився ще переконливішою перемогою «Дніпра» — 9:4. Гончаренко знову був в ударі — двічі розписався у воротах киян та зробив два асисти.

Вільна боротьба

Від Херсона — три чемпіонки

Близько 300 борців з усіх областей України, окрім Кіровоградської та Луган­ської, змагалися на чемпіонаті України серед чоловіків та жінок до 23 років, що відбувся у Хмельницькому. Перемога на цьому турнірі була своєрідною пере­пусткою на чемпіонат Європи в Угорщині. Одразу 3 херсонки виграли свої вагові ка­тегорії. Кращими були Олена Кремзер (55 кг),  Алла Белінська (69 кг) та Ірина Пасічник (75 кг). До речі, у вазі до 69 кг до фіналу потрапили дві херсонки — Алла Белін­ська та Ліза Сайдакова. Остання до вирішального поєдинку підійшла з травмою, тому на сутичку зі своєю подругою вирішила не виходити. У підсумку у Сайдакової срібна медаль.

У змаганнях серед чоловіків успіхи наших представників значно скромніші. Єдину нагороду (бронзову) виборов Ерік Арушанян (65 кг).

Бокс

Дві медалі з Ковеля

У Ковелі Волинської області на чемпіонаті України з боксу серед жінок від Херсона змагалися 9 спортсменок. Дві з них вибороли медалі. Любов Окша (54 кг) програла у півфіналі й стала бронзовою призеркою. Мала шанс зачепитися за історичне «золото» Людмила Курнос. Вона подолала увесь турнірний шлях у ваговій категорії понад 81 кг. І лише у фіналі її зупинила представниця Дніпра Ольга Хаусі. У Курнос — срібло.

Усього на чемпіонаті України боксували 196 жінок.