Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

«Ви прийшли залізти у наші кишені»
Новости - Экономика
22.09.2016 09:29

Коробківська сільська рада Каховського району виступила проти безоплатної передачі у постійне користування 1774 га землі підприємству, яке з’явилося невідомо звідки.

 

Перспектива втратити величезний шматок землі на зрошенні буквально на рівному місці сколихнула Коробки минулого тижня. Саме тоді місцеві жителі дізналися про те, що на цю ділянку в 1774,5756 га поклало око маловідоме досі ТОВ «Підприємство спілки інвалідів України «Рідна земля». Його представники звернулися до Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області з проханням передати їм зазначену землю державної власності сільсько­господарського призначення в постійне користування «для ведення товарного сільськогосподарського виробництва». Свої вимоги вони аргументували ст. 92 Земельного кодексу, яка дає право підприєм­ствам, створеним громадськими організа­ціями інвалідів, користуватися державними землями практично задарма.

Народний депутат Сергій Хлань назвав цю ситуацію «еталонною схемою корупції»: «Це підприємство виступає в ролі ширми. Інвалідів просто використовують, щоб уникнути відкритого аукціону на право оренди державної землі. Підприємство з нульовими активами фізично не може обробляти значний масив землі, тому воно «запросить» автора цієї схеми, який буде отримувати десятки мільйонів гривень чистого прибутку щорічно. Втрати місцевого бюджету — як мінімум 5 мільйонів гривень».

— Коли ми почали дізнаватися, що це за «Рідна земля», з’ясувалися дуже цікаві речі. Перш за все, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб дане ТОВ було зареєстровано 30 грудня 2015 року в Києві. Також там вказано, що представляти це підприємство у правовідносинах з третіми особами має ви­ключно призначений 26 серп­ня 2016 року керівник Ірина Біла. Ми зв’язалися з цією жінкою, але вона заявила, що ніякого відношення до земельної ділянки в Коробках це ТОВ не має і що вона взагалі нічого про це не знає. Загалом про ТОВ «Підприємство спілки інвалідів України «Рідна земля» відомо, що в ньому обліковується лише один пра­цівник з неповною зайнятістю. Судячи з усього, це і є сама Ірина Біла. Цікаво, яким чином зазначена жінка завтра оброблятиме 1774 гектари? — запитує голова Каховської райдержадміністрації Валерій Салтиков.

Розібратися в усіх цих запитаннях спробували і депутати Коробківської сільради. 20 вересня у них відбулася позачергова сесія, на якій було запропоновано розглянути лист ГУ Держгеокадастру у Херсон­ській області щодо можливості передачі ділянки у постійне користування ТОВ «Рідна земля». «Ми мусимо їм надати від­повідь, інакше це Головне управління розгляне прохання «Рідної землі» без врахування пропозицій нашої громади», — пояснив голова Короб­ківської сільради Ігор Сегляник.

Представляти «Рідну землю» на сесію приїхали дві особи — Юрій Маринчак і Олександр Долгополов. Присутні від них одразу ж попросили документи, що за­свідчують їхнє право виступати від імені цього ТОВ. Але все, що вони змогли надати — це копії довіреностей. «У такому разі це буде не позиція даного під­приємства, а думка людей, які приїхали сюди розповідати казки», — зауважив Валерій Салтиков.

Як заявив Олександр Дол­гополов, і він, і його колега є членами громадського об’єд­нання інвалідів, які й створили ТОВ «Рідна земля».

— Я виріс на Каховщині, у Червоному Перекопі, з 1999 року успішно працював керівником низки підприємств, — узяв слово Юрій Маринчак. — 6 років я був заступником директора компанії «Фрідом Фарм», 4 роки керівником крупного підприємства в Новотроїцькому районі і директором «Імперіал-Агро». Наша громадська організація виділяє допомогу інвалідам у Херсоні й Києві, підтримує 5 родин у Червоному Перекопі. Щороку на Херсонщині ми витрачаємо на благодійні цілі понад 4 млн. грн. Щомісяця сплачуємо 2,5 тис. грн. 200 дітям-інвалідам. Також ми побудували Центр роз­витку сім’ї і батьківства у Херсоні, на який теж витрачаємо великі кошти.

Натомість нині у цієї організації, як і у ТОВ «Рідна земля», немає жодного клаптика землі в користуванні. «Але ми маємо американських інвесторів, котрі як благодійну допомогу готові надати кошти, і ми купимо трактори і комбайни. У Коробках буде створене під­приємство, оголошений конкурс на посаду директора, головного бухгалтера і головного агронома. Місцеві жителі матимуть роботу — що в цьому поганого?» — дивувався Юрій Маринчак.

— Ви прийшли залізти у наші кишені й нажитися на нас! — не витримавши, заявила йому у відповідь одна з депутаток сільради.

Натомість Валерій Салтиков звернув увагу на те, що землю в Коробках просить не громадська організація, а ТОВ. «Ми підняли рух коштів по цьому підприєм­ству, і з’ясувалося, що жодних благодійних виплат у нього ніколи не було. Взагалі це ТОВ «Рідна земля» не мало жодних офіційних платежів з моменту свого заснування. Не зрозуміло, скільки коштів сплачуватиме це під­приємство до бюджету Коробків­ської сільради. Але, враховуючи статус ТОВ «Рідна земля», це буде десь в межах 1% податку на землю від нормативної грошової оцінки, тобто 680 тис. грн. Хоча якщо ці ж 1774 га виставити на аукціон, то громада отримуватиме орендну плату щонайменше в 5 млн. грн. щорічно. Відчуваєте різницю?» — додав він.

Зрештою, депутати сільради одноголосно визнали недоцільною передачу зазначеної ділянки у постійне користування будь-яким фізичним чи юридичним особам. «Адже це буде наслідком суттєвого зменшення надходжень до місцевого бюджету» — вказали вони в своєму рішенні. І запропонували Головному управлінню Держ­геокадастру у Херсонській області передавати ці землі виключно в оренду «за результатами проведення земельних торгів згідно з діючим законодавством». Втім, як підсумував Валерій Салтиков, шкода, що рішення сесії матиме лише рекомендаційний характер, а остаточне рішення все одно при­йматиме ГУ Держгеокадастру.R

Олег БАТУРІН.

P. S. Після сесії ми вирішили зв'язатися з керівництвом ТОВ «Рідна земля» за телефоном, вказаним в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб. Але, судячи з усього, це підприємство під час своєї реєстрації надало недосто­вірну інформацію — чужий телефонний номер. «Я не маю жодного відношення до ТОВ «Рідна земля» і не знаю взагалі, хто така Ірина Біла, — відповів жіночий голос на наш дзвінок. — Прошу, більше мене не турбуйте».