Состав редакции

/images/redaktors/gupinaav.jpeg

Жупина Анатолий Владимирович

Главный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

images/redaktors/gupinalm.jpeg

Жупина Людмила Михайловна

Первый заместитель

главного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

/images/redaktors/yaitskiyam.jpg

Яицкий Анатолий Николаевич

Заместитель главного

редактора.

Тел. (0552) 45-46-21.

Весь состав редакции...
ПРЕСС-КЛУБ "НОВЫЙ ДЕНЬ"                                                 ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Если вопросы, которые вас волнуют, стоят того, чтобы сформировать общественное мнение или получить широкий резонанс, обращайтесь в независимый  пресс-клуб «Новый день», который объединяет несколько десятков средств массовой информации не только Херсонщины, а и представителей общенациональных СМИ в нашем регионе…

Перемогли самовисуванці
Пресс-клуб "Новый День" Отчеты о конференциях - Пресс-клуб "Новый День" Отчеты о конференциях
22.12.2016 12:22

18 грудня голосування на перших місцевих виборах ще в 7 об’єднаних територіальних громадах Херсонщини відбулося переважно з дотриманням вимог законодавства та в достатньо конкурентних умовах. Про це повідомили спо­стерігачі від ГМ ОПОРА в нашій області під час прес-конференції. Зі слів її координатора Максима Єлігулашвілі, зловживання, задокументовані протягом дня голосування та на етапі підрахунку голосів, не носили масового та організованого характеру, а отже, не могли вплинути на волевиявлення виборців. Найвища їхня явка була зафіксована на дільницях у Мирненській ОТГ Каланчацького району (понад 53%), Зеленопідській (більше 50%) й Тавричанській ОТГ (понад 48%) Каховського району та Присиваській ОТГ (близько 43%) — Чаплинського. Близько 40% виборців зробили свій вибір у Гладківській ОТГ Голопристанського району та понад 31% — у Чаплинській селищній ОТГ. Найнижчою явка була у Великокопанівській ОТГ Олешківського району — 28%. «Фактично вибори в ОТГ 11 та 18 грудня підтвердили тезу, що одним з ключових факторів, що впливає на явку виборців, є реальна змагаль­ність та конкурентність виборчого процесу, — під­креслив Максим Єлігулашвілі. — Чим більше кандидатів, тим вища явка. Традиційно основними видами порушень є спроби видачі бюлетенів без документів, порушення вимог ведення документації, спроби обмежувати допуск спостерігачів. Порушення в проведенні передвиборної агітації зафіксовані в селі Таврійському Голопристанського району, де було виявлено незаконну агітацію — роздачу наборів з цукерками дітям у місцевому дитсадочку та початковій школі. Окрім цукерок, у наборах виявлені агітаційні листівки від партії «Опозиційний блок» з інфор­мацією про кандидатів, суб’єктами висування яких є зазначена політична сила. На стовпах та в поштових скриньках жителів Гладківської громади поширювалися листівки без вихідних даних з провокаційною інформацією стосовно окремих кандидатів та рекомендацією голосувати за інших. У публічних місцях також були розміщені матеріали з ознаками чорного піару про кандидатів від чинної влади».

Значна кількість членів ДВК демонструвала низький рівень знання виборчого законодавства та основних процедур. Джерелами потенційних ризиків для проведення виборчого процесу виявилися й жахливі непристосовані умови роботи виборчих комісій, зазначив спостерігач від ОПОРИ Станіслав Білий. Яскравий приклад — ДВК, що в селі Дмитрівці Каховського району, де члени комісії працювали в екстремальних умовах. У будівлі, де розміщувалася комісія, тривають ремонтні роботи — частина покрівлі відсутня, частина даху сиплеться. Приміщення ДВК опалюється лише пічкою на дровах, яка знаходиться в підсобці. Тож холоднеча проймала до кісток. Серед дільниць Присиваської, Гладківської, Мирненської та Чаплинської ОТГ теж було чимало з украй низькою температурою. Олешківській ра­йонній виборчій комісії місцева влада не виділила навіть приміщення з сейфом для ведення підготовки виборчого процесу.

Аналізуючи особи кандидатів, більшість з них є самовисуванцями. Представників політичної сили більше було лише в Присиваській ОТГ. Лідером з висування кандидатів є «Батьківщина» — 147, Аграрна партія — 33, «Опозиційний блок» — 11, УКРОП — 8, «Свобода» — 7. Однак, за попередніми даними, перемогу у виборах на голову ОТГ отримали виключно самовисуванці. Так, головою Чаплинської ОТГ став чинний селищний голова Олексій Фаустов, Присива­ської ОТГ — григорівський сільський голова Сергій Кліщевський, Великокопанів­ської ОТГ — сільський голова Валентина Костенко, Гладків­ської ОТГ — сільський голова Олександр Форощук, Зеленопідської ОТГ — селищний голова Галина Лобунько, Мирненської ОТГ — преображен­ський сільський голова Андрій Сучок, Тавричанської ОТГ — нова людина у владі Юрій Гречка.

Олена НЕЧИПУРЕНКО.