/images/redaktors/gupinaav.jpegЖупина Анатолій Володимирович

Головный редактор.

e-mail:   newday@ukr.net

Тел.: (0552) 45-43-60, 33-44-00, 45-43-59.

/images/redaktors/yaitskiyam.jpgЯїцький Анатолій Миколайович

Заступник головного редактора.

Тел. (0552) 45-46-20.

 

images/redaktors/gupinalm.jpegЖупина Людмила Михайлівна

Перший заступник головного редактора.

Тел. (0552) 45-49-24.

 

Весь состав редакции...


Архив
< Июня 2011 >
П В С Ч П С В
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 25 26
27 28 29 30      
ПРЕСС-КЛУБ "НОВИЙ ДЕНЬ"                                                             ГОСТИ ПРЕСС-КЛУБА

Якщо питання, котрі вас хвилюють, варті того, щоб сформувати громадську думку або отримати широкий розголос, звертайтеся до незалежного прес-клубу «Новий день», який об’єднує десятки засобів масової інформації не лише Херсонщини, а й представників загальнонаціональних ЗМІ у нашому регіоні.…

Молоко до сніданку

6

Замість нормативних 22 гривень на харчування дитини у дитсадках Бериславського району в середньому витрачається тільки 8,80 грн. на добу.

— Раніше ми купували для дитсадка молоко у місцевих жителів, які мають санітарні книжки, по 2 грн., але санепідемстанція заборонила. Тепер купуємо дорожче в магазині — по 7,50 грн./літр. Однак якість цього молока вже не та, — говорить голова Раківської сільради Сергій Сезоненко.

Саме до Раківки у начальника відділу освіти Бериславської райдержадміністрації Валерія Коребута є особливі претензії. «За­для попередження харчових отруєнь усі дошкільні навчальні заклади (ДНЗ) району, крім Раківського ясла-садка, забезпечено холодильним обладнанням, — говорить він. — Щоправда, недоліків вистачає не тільки там. Досі не забезпечено необхідним обладнанням харчоблоки багатьох закладів. Потребує термінового вирішення питання придбання електроплит у Тягинському та Раківському ДНЗ. Додаткові холодильники треба придбати 17 за­кладам, капремонту потребують харчоблоки Козацького і Бери­славського ДНЗ № 5».

Раківський сільський голова переконаний, що ДНЗ на території сільради перебувають в цілому у задовільному стані. «Одна з головних на сьогодні проблем усіх дитсадків — нестача коштів, — констатує міський голова Берислава Олександр Шаповалов. — Коли ми затверджували бюджет, ціни на харчування були одні, а тепер вони значно більші». «Ніколи ціни на харчі так швидко не росли. Ще в лютому купували фрукти дітям у середньому по 8,70 грн./кг, а вже в квітні ціна виросла до 16 грн.! — додає голова Червономаяцької сіль­ради Олександр Вороний. — Погано й те, що ми тепер не можемо купувати якісні і значно дешевші молоко, сир у людей. Проблеми у всіх однакові».

Різке зростання цін на продукти фактично визнали і в Кабміні. Згідно з його постановою для забезпечення повного виконання норм харчування відповідні витрати на дитяче харчування зараз повинні сягати 20—22 грн. на добу на дитину. Фактичний же показник у Бериславському районі — 8,80 грн. Більший він у сільській місцевості (9 грн.) і смт. Козацькому (13,57 грн.). Але це не означає, що дітям тут забезпечено краще харчування, хоча голови місцевих рад і залучають посильну допомогу фермерів для зменшення витрат.

— Нерідко нам важко забезпечити повноцінне харчування у дитсадку: в місцевому магазині не завжди є необхідний асортимент продукції. Відчувається й брак коштів у бюджеті громади, — говорить голова Раківської сільради Сергій Сезоненко.

— Деякі постачальники відмовляються співпрацювати з малокомплектними дитсадками через невеликі обсяги замовлення. Часто й самі батьки неспроможні оплатити повноцінне харчування своїх дітей, — доповнив Валерій Коребут. — Відсутність же належного бюджетного фінансування для забезпечення харчування дітей у ДНЗ у Львівській, Зміївській, Тягинській і Бургунській сільрадах компенсується за рахунок збільшення батьківської плати, чим порушується ст. 35 ЗУ «Про до­шкільну освіту». Всього ж в районі сьогодні виховуються 266 дітей пільгових категорій, з яких пільгами на харчування забезпечені 125.

— Бюджету нашої сільради не вистачає на всі потреби, — коментує голова Бургунської сільради Анатолій Кубіч. — Торік наш дитсадок почав працювати не сезонно, а цілий рік. Зараз формуємо тут третю групу, для відкриття якої потрібно зробити капремонт, придбати майно, духовку — коштів потрібно ще чимало.

Незважаючи ні на що, створювати належні умови для роботи дитсадків закликав сільських голів і голова Бериславської РДА Ярослав Павлівський. «У кого є проблеми, які важко вирішити на місці, звертайтеся до мене. Це нонсенс, щоб у яслах не було холодильника! Згоден, недопрацьовує тут і районна влада. Але я особисто з цим розберуся!» — пообіцяв він.

— Маємо ми більш ніж достатньо питань і до СЕС, — додав Ярослав Павлівський. — З одного боку, від нас вимагають забезпечувати дітей якісним молоком, а що ми робимо? Потрібно наводити порядок і знати всіх героїв «в обличчя». А хто як ставиться до дошкільних закладів, ми ще перевіримо. І висновки зробимо дуже серйозні.

Олег БАТУРІН.